pühapäev, 5. juuni 2016

Tarukaal 2016, I

Mai teine pool ja juuni algus on tõepoolest olnud ootamist väärt. Ilmad on olnud stabiilselt soojad ja pered arenevad jõudsalt. Kui päris aus olla, siis ma ei arvanud, et selline kaalukasv mai kuus meie korjealadel üldse võimalik on, aga nüüd olen targem. Selgituseks veel niipalju, et kaalupere korjeraadiuses ei ole talirapsi ega -rüpsipõlde. Arvasin ka seda, et peale võilille tuleb mõningane korje taandumine, aga seda ei juhtunud. Erandiks vaid 26. mai, on kuni eilseni olnud ainult head ja väga head korjeilmad. Kolmel päeval on kaalukasv ületanud 4,5 kg ja üleeile, 3.06 üle 5 kg. Selliste ilmadega mesindada on ainult puhas rõõm, ehkki vett peab enda tarbeks hulganisti kaasa varuma. Kahjuks ja paratamatult toob algav nädal vihma ja jahedamad ilmad, mis annab mesinikele kindlasti hulgaliselt tööd ja peavalu juurde. Ilmselt on nüüd põhjust redelitelt tolm maha pühkida ja nad töökorda seada.

See graafik illustreerib mesilaspere neto-kaalukasvu 18.05 - 04.06

Sama graafik võrreldes 2012, 2013, 2014 ja 2015 aasta kaaludega.

Mai kuu rekordpäevad ületasid eelmise aasta juuli omasid ja samuti on praeguseks summaarne kaalukasv suurem kui eelmisel aastal tervikuna. Kui juuni ja juuli ilmad ei ole sama traagilised kui eelmisel aastal, siis praeguse seisu põhjal võib väga head meeaastat prognoosida.

Panin tähele, et kuumade ilmadega tilkusid nii vahtrad kui kased ohtralt, aga meie mesilastele ei pakkunud see huvi.  Ilmselt oli paremaid nektari-allikaid rohkesti saadaval, ehkki kuulsin, et mõnel pool ka kased sumisesid mesilastest. Kaskede all ja ümbruses viibides oli kohati tunne nagu sajaks uduvihma. 
Pildi kvaliteet pole selliseks otstarbeks ehk kõige sobivam, aga kase lehed higistasid silmnähtavalt ja maitste olid pealispinnalt tuntavalt magus.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar