reede, 19. detsember 2014

Pressiteade

MTÜ Eesti Kutseliste Mesinike Ühing (EKMÜ),
MTÜ Saaremaa Meetootjate Ühing (SMÜ) ja
MTÜ Eesti Mesilaste Tõuaretajate Selts (EMTS)
19. detsember 2014
PRESSITEADE

Mesinikud asutasid Eesti Mesinduse Koostöökogu

Täna, 19. detsembril 2014, kirjutasid kolme mesindusorganisatsiooni esindajad Tallinnas Põllumajandusministeeriumis alla ühisavaldusele, millega asutati Eesti Mesinduse Koostöökogu.
„Koostöökogu peamise ülesandena näeme  meetootjate esindajana osalemist mesindust puudutavate õigusaktide väljatöötamisel ja täiustamisel,“ ütles Kutseliste Mesinike Ühingu juhatuse esimees Jaanus Tull. „Eelkõige keskendume mesilaste tervise, Eesti meeturu korrastamise ja meetootjatele mõeldud põllumajandustoetuste teemadele. Välja töötamist vajab ka Eesti meetootmise arengukava aastateks 2015-2020.“
Eraldi tegevusvaldkonnana näeb Koostöökogu mesindushariduse edendamist.
„Eesti põllumajandussektor vajab senisest selgelt enam omavahelist koostööd mitmetes valdkondades. Täna asutatud Koostöökogu on hea samm edasi ja eeskuju teistele, kuidas ühiselt oma valdkonda edasi arendada,“ ütles põllumajandusminister Ivari Padar. „Ka riik saab sektori esindajatele parimal moel abiks olla, kui selleks on konkreetne partner, kellega küsimusi operatiivselt arutada ja lahendada.“
MTÜ Eesti Kutseliste Mesinike Ühingu, MTÜ Saaremaa Meetootjate Ühingu ja MTÜ Eesti Mesilaste Tõuaretajate Seltsi asutatud Koostöökogu koondab endasse mesindusorganisatsioone, mille liikmete jaoks on mesindus eluviis, elukutse ja osa Eesti põllumajandusest.

Koostöökogu on avatud liitumiskõnelusteks nendele mesindusorganisatsioonidele, kelle eesmärgid ühtivad Koostöökogu eesmärkide ja tööpõhimõtetega.

1 kommentaar:

  1. Hea töö, kiitus vedajatele. Paistab, et uus aasta tuleb Eesti mesindussektoris konstruktiivsem ja kaasavam kui kunagi varem.

    VastaKustuta